Skauci Europy w Rawie Mazowieckiej
Home I Bernardynki 2008
I Bernardynki Rawskie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 25 czerwca 2008 14:46

22 czerwca, po raz pierwszy odbyły się Bernardynki Rawskie - nazwa pochodzi od imienia Pasjonisty sługi bożego Bernarda Kryszkiewicza - patrona męskiego rawskiego szczepu SHK "Zawisza" FSE.
Impreza została przygotowana przez szczep męski, głównym koordynatorem był oczywiście szczepowy dh. Tomasz Sudakowski HR.
Do tej imprezy przyłączyła się Świetlica Przymierza Rodzin (przygotowanie wybranych punktów) i Rawskie Caritas (poczęstunek).
Bernardynki Rawskie rozpoczęły się Mszą Świętą o godz.13.00 w kościele Wniebowzięcia NMP(u o.Pasjonistów). Później "przeniosły" się do parku miejskiego.
Impreza miała charakter rodzinnego pikniku. Zawiszacy i Przymierzacy przygotowali dla uczestników moc atrakcji:
- przejście po mostku linowym zawieszonym nad Rawką;
- spływ kajakiem lub kanu;
- kurs wiązania węzłów;
- spotkanie z bajką;
- sprawnościowy tor przeszkód;
- gry i zabawy;
- poczęstunek.

Jednocześnie przeprowadzana była kwesta uliczna i sprzedaż cegiełek. Cegiełka była "wejściówką" na dany punkt - należało ją okazać np. przed spływem kajakiem. Zabrane w ten sposób pieniądze mają wesprzeć akcje letnie rawskich Zawiszaków i Przymierzaków.

Podsumowaniem całości było przedstawienie o ojcu Bernardzie Kryszkiewiczu, przygotowane przez wilczki z 1 Gromady Rawskiej i harcerzy z 1 Drużyny Rawskiej ze szczepu sługi bożego Bernarda Kryszkiewicza SHK "Zawisza" FSE. Końcowym elementem była wspólna modlitwa i błogosławieństwo udzielone przez ojca przeora Jana Koziatka.

galeria

plakat


Informujemy, że przed Bernardynkami Rawskimi oraz w ich trakcie sprzedano 56 cegiełek o wartości 10zł i 9 cegiełek o wartości 20zł za łączną kwotę 740 zł. Dodatkowo do puszek uzbierano 782,94.
Łącznie podczas zbiórki publicznej zbrano 1 522,94. Przypominamy, że zabrane pieniędze zostały przekazane na wsparcie akcji letniej Zawiszaków oraz Przymierzaków.
Wszystkim, którzy włączyli się w naszą akcję serdecznie dziękujemy.


  Joomla themes free